Üdvözlöm a vitát :)
Én is összefoglalhatom?
Úgy látszik nekem, hogy első sorban, gyakorlati oldalt tekintve, a belátható, biztosan ott levő, de nem letrekkelt utakról kell megállapodni.
Ezek használaható útként való berajzolása ellen szól, hogy nincs letrekkelve. A berajzolása mellett, hogy a szerkesztő tudja, hogy valójában ott van. És még csak nem is másik térkép alapján tudja, hanem mert mellette ment el vagy mert járt is arra kütyű nélkül. A tudja azt jelenti, hogy úgy tudja. Tévedés pedig nem kizárt itt sem és a rendesen letrekkelt vonalak esetén sem.
Szerintem az a fontos, elvileg, hogy ha valaki használja vagy szerkeszti a térképet, láthassa, hogy melyik út megrajzolt helye mennyire biztos. (Most úgy van, hogy a track=2-ben lehet a legjobban megbízni) Két track=1 biztonságában is nagy különbség van attól függően, hogy milyen készülékkel történt. Ha úgy jobb, akkor kölön is lehet venni a használatot és a szerkesztést, de nem biztos, hogy egyszerűbb. Szóval szerintem a mostani rendszer nem olyan rossz, jó kompromiszum az egyszerűség és célszerűség között.
laszloistvan
Sajnálom, hogy ezzel a véleményeddel szemben foglalok állás. Azt kérdezném tőled, hogy milyen bizonytalansági szinteket tudsz elképzelni és azokat hogy jelölnéd.
[ előzmény: (27394) laszloistvan, 2009.01.31 09:07:15] |