1) A korábbi kommentemben EGY helyen tévedtem. áramszünetkor/elemcserekor nem képződőtt új track szegmens.
2) Tehát a BaseCamp-pel új pontokat adtam hozzá a nyomhoz ahhoz a helyen, ahol az áramszünet miatt egy hosszú nagy egyenes vonal képződött. Az eredmény a szóban forgó helyen BaseCamp-ből így mentődik:
(trkpt lat="46.612712619826198" lon="23.709628153592348")
(ele)535.11000000000001(/ele)
(time)2012-09-16T11:21:42Z(/time)
(/trkpt)
(trkpt lat="46.612640703096986" lon="23.709872988983989" /)
(trkpt lat="46.612558057531714" lon="23.710044147446752" /)
… … …
(trkpt lat="46.612380193546414" lon="23.7101193331182" /)
(trkpt lat="46.612268798053265" lon="23.710106341168284" /)
(trkpt lat="46.610143734142184" lon="23.705809190869331")
(ele)554.82000000000005(/ele)
(time)2012-09-16T11:32:40Z(/time)
(/trkpt)
(Én cseréltem zárójelre, mert különben HTML kódként értelmezi a fórum oldala.)
3) Namármost akárhány programmal (Global Mapper, BaseCamp, Topo Fusion, GPSMapEdit, SaS.Planet) olvasok be olyan nyomvonalat, amelyen belül (akár részlegesen, akár teljesen) hiányzanak a dátumok és az időpontok, egyszerűen a pontok „fizikai” egymásutánját veszik alapul, ahogy a fájlban követik egymást. Sőt, a SaS.Planet egy az egyben ki is törli a beolvasott nyomvonalakból a dátumokat és a magasságadatokat. Nyomvonalakat térképekre, képekre is lehet rajzolni, pl. Sas.Planet-ben, és olyankor nincs dátum és magasságadat, csak egymásután a fájlban.
4) Megjegyzés: Ahogy fent is látszik, a BaseCamp nagyon fura módon, a beolvasott gpx-fájlokban a magasságadatokat irtó hosszú tizedes számokká változtatja, méghozzá kicsike számtörést adva hozzájuk (a kerekebb számokhoz). Semmilyen normális magyarázatot, indokot nem találok erre, hogy miért kell ezt a BaseCamp művelje. Az SRTM-HUN-nak NEM okoz problémát, hogy beolvassa ezeket a nagyon hosszú tizedes számokat, bár szépen, esztétikusan felkerekíti őket. A GPS vevő is beolvassa / visszaolvassa ezeket a BaseCamp-osított magasságadatú nyomvonalakat. DE a Global Mapper meghal tőle! Egyszerűen nem látja a magasságadatokat, ha ekkora nagy tizedesek vannak, hiába helyes a szintaxis. Nem jut eszembe egyetlen épeszű magyarázat sem, hogy a BaseCamp miért alakítja át pl. az 535.11-et 535.11000000000001-gyé.[ előzmény: (64869) Old Fairy, 2012.09.30 00:07:28] |