1.) Az 1-es pontban leírtakhoz hasonlót csinál a CSIXgpx nevű programom is, amikor a "Zümo előfeldolgozás"-t vagy mifenét kell bekattintani hozzá. Ilyenkor a program sortöréseket szúr be az ismert GPX tag-ek végén. De talán legegyszerűbb lenne minden ">" szimbólum után sortörést beszúrni és máris remekül dolgozna a program. Persze ez azzal járna, hogy mindenképpen írna is valamit a program könyvtárába, ez lenne a sortörésekkel megtűzdelt ideiglenes fájl (amit aztán a futás után törölne).
Amin el kell gondolkoznom ezzel kapcsolatban, hogy egyszerűen "ész nélkül" szúrjak be soremeléseket minden ">" szimbólum után (a "normális" fájloknál ilyenkor az ideiglenes fájlba egy csomó üres sor is keletkezne, de ez már jelenlegi állapotában nem zavarná a programomat) vagy csak azután, hogy valahogy megállapította a program, hogy ez a művelet szükséges.
A másik megoldás egy radikálisan más fájlbeolvasás megalkotása lenne, amit nem zavarnak a hiányzó sortörések, de ennyire nem akarom átfaragni a programot, nehogy elrontsak benne valamit. Nagy részét már most sem értem... :o)
2.) A kihúzással az a bajom, hogy attól még, hogy két szélsőértéket helyreigazítasz, nem feltétlenül lesz jobb a belső tartalom. Sőt, lehet, hogy a csak még jobban elrontod a közbenső értékeket, mert a két széleső értéknél csupán valami mérési hiba volt, a közbensőknél meg semmi. Pl. tegyük fel, hogy barometrikus pontosítású GPS-ed van, és úgy látod, hogy a legmagasabb hegycsúcs túl magasra került és összébb akarod nyomni a grafikont az ismert valós magasságra. De ha a plusz 10-20 méter hiba csak abból adódott, hogy előtte fél órával hirtelen légnyomásváltozás volt, és ezt a barometrikus magasságmérő nem kezelte elég fürgén (túl lassan konvergál a folyamatosan mért GPS magasságadathoz), akkor ezzel meghamisítod a frontbetörés előtti adatokat is.
Régebben gondolkodtam egy "-tól -ig" lineáris korrekciós lehetőségen, pl kijelölöd a profil két pontját, mindkettőhöz megadsz egy ismert magasságot, és a program lineárisan hozzáigazítaná a szakasz magasságát az új értékekhez (a szakasz pontjainak magasságához megfelelő értékeket hozzáadva vagy kivonva). De nem tudom, hogy lesz-e ilyen funkció a programban.
3.) Egyszer már gatyába kéne ráznom a programomat, hogy az aktuális Lazarus verzióval is lefordítható legyen (és ne kelljen mindig virtuális gépen lefordítanom a kódot egy régebbi Lazarus verzióval), de ezzel lehet, hogy rengeteg munka lenne.[ előzmény: (64703) adalbert1977, 2012.09.15 13:52:06] |