Ráadásul ha automatikusan javítjuk, mint legutóbb az alsó-tiszában, akkor esetleg mások jól felépített munkáját (a következő trackeléshez) ronthatjuk el akaratlanul.
Érintve vagyok. Tudhatnék többet, miért baj, ha két pontból álló pár méternyi TZ -t nyújtok meg 25 m-re? Abbahagyom, ha ezzel kárt okozok. (T.k. Kolesár instrukcióját követem... 'ha felmérendô út, húzzuk meg rendesen, hogy lássuk a kütyükön!')
Magasság értékek - errôl már volt szó.
- A POI-k jó 2/3-ánál nincs a magasság beállítva
- Ahol be van állítva, senki se tudja megmondani, mi a a megadott érték forrása . Ez lehet
-- a bejelentô GPS-e. Tudjuk, vertikálisan sokkal pontatlanabb, nincs is technikai lehetôségünk más és más időpontokban más és más GPS-ekkel végzett többszöri méréseket összevetni (átlagolni, útvonalaink nyomvonalához hasonlóan);
-- hivatalos (FÖMI), más térképek (Cartographia), földrajzi kézikönyvek, Édesvíz kiadó ismertetôi (pszt, csak magunk közt!)
-- becslés a térképeinken megjelenô szintvonalaink alapján - mivel térképet készítünk, térképet nézünk, az utóbbira támaszkodhatunk. Nonszensz, ha látunk egy POI-t pl 200-210 m szintvonal között és annak magasságértéke 177 m... Sok ilyet találtam.
Errôl már beszélgettünk. Abban maradtunk, szintvonalak alapján pótlom a hiányzó magasságadatokat és javítom a durva eltéréseket.
Szó volt a magaslatokról, kilátókról, háromszögelési pontokról is. Ha ezek feliratában a robot talál '(999 m)' vagy ehhez hasonló formátumban adatot, nem nyúl hozzá, különben berakja, amit kiszámolt.
Így is, úgy is senki sem tudja, melyik koo érték honnan ered, mennyire pontos. Egyik mellett sincs minôségi tanúsítvány.
Abbahagyhatom ezt is, visszanullázhatom a beállított magasságértékeket, visszaállíthatom az eredeti , ki tudja honnan származó magasságadatokat, ha ezzel jobb lesz a térkép. Azonban ha ezt nem tudjátok megindokolni, folytatom.
[ előzmény: (48038) pgyp, 2011.07.05 19:53:39] |