Sziasztok!
A turistautak.hu térképeit nézegetve fogalmazódott meg bennem, hogy hogyan lehet az, hogy sokkal részletesebb utcatérképek vannak fent, mint az OpenStreetMapen (különösen érdemes megnézni pl Devecsert!). Pedig nagyon hasznos lenne, ha a trackelés eredményei nem csak a tuhu-ra kerülnének fel, hanem a megfelelő felhasználó feltöltené az utcákat az OpenStreetMap-be is. Így pl idelátogató külföldiek számára is egy jobb Magyarország-térkép lenne elérhető (ők vlsz nem ismerik a tuhut).
Vagy, ami még jobb lenne, hogy ha vmi úton-módon meg lenne oldva az, h *csak* az OSM adatbázisába kelljen feltenni az utcákat, és onnan egy okos program rendszeresen lehúzná az utcákat, utakat a tuhu térképére (egyébként régen úgy tudtam, hogy ez így van, de a két térkép összevetése alapján ma már nem úgy tűnik nekem, hanem inkább úgy, hogy a kettő tök függetlenül fejlődik).
Szal sztem hogyha már betrackeltünk egy csomó utcát, akkor ne legyünk "fukarok", hanem lehetőség szerint töltsük fel az eredményeket az OSM-be is! Kicsit nekem úgy tűnik, hogy az OSM itt inkább közellenség és az ördögtől való, pedig annak és a tuhunak is megvan a maga funkciója és mindkettő nagyon fontos. Számomra érthetetlen ez a nagymértékű különbség a tuhu és az OSM utcaadatbázisa között. Nem tudom, erről nektek mi a véleményetek? Továbbá, mi a megoldás szerintetek a redundancia megszüntetésére?
Ja, és egy MÁSIK felvetés: nem lenne jobb liberalizálni a tuhu licenszét, az OSM-hez hasonlóra? Én személy szerint nem látom, hogy miért jó az nekem (és a többi embernek), ha a kommersz használat ennyire le van korlátozva. Egy ilyen adatbázisnak szerintem még inkább "közkincsnek" kéne lennie licenszileg. Milyen káros tapasztalat van az OSM-mel kapcsolatban, ami alapján a felhasználási feltételek itt szigorúbbra sikeredtek?
----
PS: nem akarok arról vitázni, hogy melyik térkép a jobb, szebb, menőbb stb. csak arra szeretnék rávilágítani, hogy nagyon sokan használják az OSM-et, pl külföldiek, és sztem mindannyiunknak jó lenne (senkinek se fájna), ha a tuhura feltett utcák, POI-k oda is felkerülnének!
|