Tudtommal ez nem MapEdit sem adatbázis probléma hanem egyes kimenetek korlátja. (Ha jól emlékszem, Navitelnél még az is probléma, ha két egymás mellett futó vonal két pontja kerül túl közel egymáshoz.)
Mivel elég gyakori rajzolási hiba, az upload processz mikor meghatározza az új/módosított vonalak hosszát, ezt külön nézi és hibaüzenetet ad, ha rövidebb 5.6 méternél.
Nem tartozik szorosan ide, de jó tudni, az upload útszakaszhossz számítási eljárása optimalizálva van, mert eléggé idôigényes mûvelet. Technikailag nem is tudom, hogy oldották meg, de csak akkor fut le, ha az útszakasz koo sorozata megváltozik. Ennek az a következménye, hogy a rajzoló hogy gyorsabban dolgozzon, copy/paste funkcióval könnyen felülvághatja a vonal Hossz= paraméterét, az upload ezt már nem veszi észre. Szakaszok paramétereinek vizsgálatánál többször találkoztam azzal a jelenséggel, hogy az éppeni Hossz= érték nincs köszönô viszonyban a valósággal. Úgy javítom, hogy a kérdéses szakasz valamely pontját 'megrázom'.[ előzmény: (52270) Bryan, 2012.02.07 13:06:15] |