"Ha épp most nem dolgozol a tájegységben feloldhatnád a zárolást."
Nem dolgoztam. Úgyhogy feloldottam. De mind1, spongyát rá, ebből is tanultam. :-)
"Az összes trackkel arra gondoltam, hogy amikor rajzolsz, akkor lásd a tájegység összes addigi trackjét, a feltöltött mp-ben nem voltak benne a hivatkozások, ezért gondoltam, hogy nem használtad azokat szerkesztéskor."
Valóban nem használtam őket, egyelőre a saját track-jeimet gondoltam szerkeszteni. Feltétlenül letöltsem a többi tracket is? Persze nyilván vannak előnyei, de szükséges-e?
"A berajzolt trackeket nem kell ellenőrzéshez pluszban feltenni, hivatkozhatsz rájuk a track-adatlap számával is."
Persze, csak nem mindegyiket töltöttem föl korábban. És #43308-ban ezt kérted. Ezentúl előbb feltöltöm, aztán rajzolok. Világos.
"Újra kell majd rajzolnod."
Mind1, nem egy nagy meló ( most már ) a TuHu-s mapeditek közt működik a copy-paste.
"Először is olvasd át mégegyszer ezt!"
Akartam szólni, hogy ez a linkelés dolog nem nagyon megy, legalábbis Firefox alatt. Adatbázis-hibát jelez. De azért megtaláltam. :-) Az a link viszont ékezetes betűket tartalmaz, nem lehet rendesen másolni.
"Az extra paraméterekhez csak egy-egy számot írtál be, gondolom ez a track paraméter akart lenni, helyesen úgy kell magadni, hogy Track=1"
OK, értettem.
"A zsakutca paramétert nem töltötted"
Jogos. Éreztem én, hogy kellene, próbálkoztam is, de nem ment. Az a baj, hogy rajzolni a gályán szoktam, ha van egy időm, internetem meg csak itthon van. De most már leszedem offline-ba az összes leírást.
"Az Ódorvár alatti ösvény általában valóban nem követhető, de minden évben arra megy a No megálljcsak! tt néhány távja, ezért nem kellene törölni"
Tudom én, hogy van olyan Bükktérkép ( ezredforduló utáni! ) ami oda egyenesen jelzett turistaösvényt jelöl. De azért valahogy jelezni kellene, hogy csak akkor van ösvény, ha taposol magadnak.
Én balszerencsémre túrát vezettem arra ( volt a csapatban néhány idősebb ember, egy tériszonyos és egy asztmás is ), mit mondjak, érdekes eset volt. Az a rész, amit töröltem, az tényleg nem létezik. Fentről sem. Egyáltalán. Még egy vadcsapás se. Nem is ott másztunk fel négykézláb, mert kidőlt fák koronája és égig érő susnyás borítja a terepet.
"A pontoknak nem kell megadni a track paramétert, ott a település és a megye paramétereket kell megadni"
OK.
"Útpontokkal kommentezhetnéd a trackeket"
OK.
"3m-re szűrd meg a trackeket (a track űrlapon is van rá lehetőség)"
Rendben. A 10m-es logolású tartaléktrack maradhat úgy?
"-Az egy helyben ácsorgások miatt keletkező track gombolyagokat töröld légy szíves, feleslegesen növelik a méretet és zavaróak is szerkesztés közben"
Rendben. Szűrjem, vagy csak vágjam le? Mert ha vágom akkor ugye szakad a track. Persze rajzolásnál annyira nem lényeg. Szűrni tudom? GPS Trackmakerrel próbálkoztam már ilyesmivel, de eddig még nem jött össze.
-Ne zipben töltsd fel a tracket vagy ha igen akkor kérd a "bontsuk ki a .zip fájlt (egy feltöltéssel egy vagy több fájl is feltölthető így)" opciót
-Ne gpx-ben töltsd fel a trackeket mert ugyanaz gdb-ben vagy mps-ben töredéke helyet foglal
-A felesleges (nem úton megtett, agyontrackelt) és rossz minőségű részeket töröld"
OK.
"A trackeket átalakítottam a fentieknek megfelelően, nézd meg, hogy milyenek lettek"
Megnézem, köszi!
Köszönöm mindenkinek a segítséget, a jóindulatot és az építő jellegű kritikákat!
Már csak annyit szeretnék kérdezni, hogy akkor most pontosan mit tegyek ( ennyi kavarás után :-) ), hogy a track-jeim és a POI-jaim lassan megjelenjenek a térképen?
|