1.a) mint laszloistvan kicsit túlozva mondta, egy webes, térképi felületre firkálgató rajzolóprogramot szeretnék kihozni. Egy olyan cuccot, amiben van egy jó alaptérkép (a tuhu ebben verhetetlen), de az a funkciója, hogy _megmutathass_ dolgokat, ellentétben azzal a funkcióval, amire a tuhu most használható: egy kicsit jobb funkcionalitású alaptérkép. Nézd meg a két felhasználási példát, amit mondtam. A weboldal és a térkép közötti interakcióról szól az egész. Ez nem működik úgy, hogy a felhasználónak előtte jó sokat le kell töltenie és telepítenie, még akkor sem, ha a mapeditet egyébként képessé tennéd rá. Szóval a mapedit kiesett.
1.b) A webes felületen nem csak POI-kat kell tudni megjeleníteni, hanem útvonalakat is, tetszőleges kombinációban. A megvalósítási módok közül egy párat már kipróbáltam html/javascript alapon.
- statikus: nem jó, mert a "tetszőleges kombináció" kitétel nem valósul meg
- egyenként: annyira sok, hogy gyakorlatilag működésképtelen a POI-k még lehet hogy mennének is, mert az csak img,
de a vonalakra svg-n kívül nem sok lehetőséged van, az meg zsákutca
- layerben: a "tetszőleges kombináció" kitétellel van baj. Kipróbáltam azt is, hogy a layert egyedileg generálom a felhasználónak (a qa verzió így működik), de az pillanatok alatt megeszi a szervert még teljesen igénytelen grafika mellett is.
Ezért mondom azt, hogy erre a célra ma sajnos a java az egyetlen járható út.
3) jó alaptérképnél kattintással elegendően pontosan lehet egy csomó dolog helyét megadni. Ha egy kátyú helyét akarom megadni, tök mindegy ha két méterrel arrébb kattintok, az a fontos, hogy az útszakasz, és azon belül nagyjából a hely meglegyen. Az viszont fontos, hogy ezt minél egyszerűbben megtehessem.
4) Megértem a szempontodat, és igazad van. Ha jól értettem, a kézzel felvett útvonalakat nevezitek nullás tracknek. Attól, hogy valaki felvesz egy ilyen szakaszt, az megjelenik az adatbázisban. Van miből kiindulnia annak, akinek van GPS-e, szeret trackelni, csak nem tudja, hogy merre menjen aznap. A térképszerkesztőnek van kiindulási alapja, hogy mi az, amit esetleg kihagyott a térképből. Szóval szerintem az alaptérkép készítéséhez ad plusz információt, és az alaptérképen meg nem muszály addig megjeleníteni, amíg a minőségi elvárásaitoknak nem felel meg. Ma pl. feltettem egy útvonal leírását a budavidéki zöldutas weboldalra. Gondoltam, hogy a változatosság kedvéért a tuhu térképen mutatom be az útvonalat. Nem lehetett, mert volt rajta olyan szakasz, ami nem volt berajzolva, és nem is vagyok biztos benne, hogy a törökbálinti vasúti megállóhely peronját pont be akarjátok rajzolni. A fentieken kívül van még az "itt vágtunk át a kukoricaföldön a párommal" jellegű útvonal. Soha nem fogod berajzolni, de lehet hogy Józsika pedig meg akarja mutatni.
5) A tuhu elég jó ahhoz, hogy jusson neki annyi vas, amennyire szüksége van, de ez nem is lényeges. Ugyanis mondhatjátok azt is, hogy az alap a hivatkozás, és aki komolyabban térképezik, azzal külön megegyeztek, hogy replikálja az alaptérképet meg az adatbázist, és megegyeztek egy policyben, hogy mi az amit visszakértek az adatbázisba, és mi az, amit nem, és hogyan csorogjon vissza.
"dzsuva" alatt a java nyelvet értem, ez a szó egyúttal a véleményemet is kifejezi róla.
[ előzmény: (13262) Kolesár, 2007.05.26 08:54:17] |