Nem vagyok programozó, sem adatbázis guru, de tuti van olyan script ami a szintvonalakból megállapítja a csúcsokat.
Vagy esetleg magából az STRM adatokból. (Úgy tudom, persze lehet, hogy tévedek, hogy a szintvonalak is az srtm adatokból lettek generálva. Valahol olvastam erről egy szép hosszú cikket, -talán pont itt az oldalon- hogy hogyan lehet legenerálni a szintvonalakat.)
Mondjuk ebben az esetben rengeteg pont keletkezne. (Ezeket persze lehetne szűrni. Pl. hegy esetén -bár kérdés, mi a hegy- magasságtól függően egy csomó pont eldobható.)
A másik kérdés, hogy pl. az SRTM mennyire pontos, mekkora felbontású. Úgy tudom a modell felbontása hazánkra vetítve 90 méteres. Mondjuk ez jóval nagyobb felbontás mint a turista papírtérképek felbontása. :)
A TopoGuideos keresgélés szerintem elég sokáig tartana, és nem hiszem, hogy sok "elvetemült" lenne aki csúcsokat keresgélne. :) Bár rengeteg terület ez esetben is eldobható. Pl. Alföldön nem kellene sokat keresni. :)
Vélemény?[ előzmény: (4170) felazso, 2011.04.08 13:33:00] |