Mint Andrásnak is jeleztem, nemrégiben a GE-nézet leleplezett néhány - valszeg JOIN-nal egyesített - több szegmensből álló útszakaszt. (Eddig összesen háromra figyeltem fel, mind vasút: egy Őrtilosnál, egy Székesfehérvárnál, egy pedig valahol Csongrád-Szentes körül.) Ezeket csúnya hurkokkal rajzolja, mivel a különálló szakaszok között lépve 'nem emeli fel a tollat'. A MapEditben (ill. az utána ebből származó MapSource-térképen) ez nem tűnik fel, mert a programok automatikusan kezelik a jelenséget (ahogy például poligonoknál szigetjeikkel és lyukaikkal természetesen a GE-ben is így kezeljük).
Igencsak szórványos esetekről, valszeg hivatalosan nem is elfogadott módszerről van szó. Ha mégis hivatalosan védhető és elfogadható szakaszok JOIN-nal egyesítése, akkor szóljatok, és eszerint módosítom a rajzolási eljárást, de egyelőre direkt hagyom így, mert egyrészt feleslegesen nem akarok bonyolítani egy sokszor lefutó függvényt, másrészt direkt jó a leleplezésre, ha semmi nem szól ezek mellett.
Szóval akkor lehet szakaszokat JOIN-nal egyesíteni vagy nem? |