Sikerült megtalálni a hiba okát, a mai garmin kimenetnél már működik az útvonaltervezés a Grófi úton.
Nem volt elég megmozgatni a vonal pontjait, darabolni kellett. Az adatbázisban ritkák a sok pontból álló szakaszok, néhány tájegységet átnézve már alig találtam 60-70 pontból álló vonalat is, száz körülit egyet sem. A Grófi út 352 pontból állt, a tervezés pedig kb. 250 pont után romlott el. A darabolással 151 pontos lett itt a leghosszabb szakasz.
A kimenetet készítő mkgmap program egyik korlátja tehát ez a 250 körüli feldolgozható pont egy-egy "önálló" vonalon.
Sajnos régóta jelentkezik egy másik útvonaltervezési hiba is, aminek jobban utánanéztem most. Ha a kezdőpont és a következő kijelölt pont között hosszabb, száz km-es nagyságrendű a távolság, akkor egyenes vonallal köti össze a két pontot a Mapsource a TuHu-n. Ilyet nem tapasztaltam a korábbi kimenetgyártónál (cgpsmapper).
A használt mkgmap korlátja, hogy csak azonos illetve szomszédos tájegységbe lehet "közvetlenül" tervezni Mapsource használatával (gps-en mostanában nem próbáltam). Ha több tájegységen át szeretnénk útvonalat kapni, minden szomszédos tájegységbe legalább egyszer "bele" kell kattintani.[ előzmény: (71258) vjpeti, 2015.12.31 15:40:46] |