Vannak domborzatra vonatkozó térképadatok (szintvonalak), anno megkaptuk. Benn vannak az adatbázisban. Érintethetetlenek, sérthetetlenek. Külön is kezeljük őket.
Vannak azok az adatok, melyeket trekkelők küldik az adatbázisba track-ek formájában - nyomvonalak, útpontok. Ezeket jól ismered.
Vannak POI-k - kiemelt jelentőségű útpontok - ezek egy koordinátaponthoz kapcsolt adatblokkok (leírás, fényképek, URL-ök). Ezeket vagy WEBes felületen visszük fel vagy berajzoljuk.
Végül vannak felületek, ezeket részben megkaptuk külső, nyilvános forrásokból, részben berajzoljuk a trekkelők adatai alapján.
A térképrajzolás úgy megy, hogy a rajzoló az adatbázisból az elébb felvázolt adathalmaz egy részét letölti számítógépére úgynevezett MP formátumban. Ekkor megkapja az adott területet leíró összes pontot (POI-t), összes vonalat (utak, kerítések, vízfolyások stb) és összes felületet (erdők, mezők, nagy vizek, lakott területek stb) és opcionálisan a trekkelők által felvitt nyomvonalakat, útpontokat. Ezekkel dolgozik, azaz új POI-kat, vonalakat, felületeket rajzol, meglévőket módosít, töröl.
Én az említett MP file-okkal foglalkozom. Ezek az adatbázisnak mindegy a vetületei, egy pillanatnyi állapotának leírásai. Bizonyos ellenőrzések, módosítások ezeken végrehajthatók.
Az év eleji még nem teljesen befejezett tipusreform egybeesett a szintén még nem teljesen befejezett felületreformmal.
Jelen pillanatban a lakott területeket leiró felületek adatai és a lakott területekbe eső POI-k datai nincsenek összehangolva.
Most egy kis 'robotot' fejlesztek, mely megkeresi az adatokban található ellentmondásokat. Sokszor nem egyezik meg a településen belüli POI-ban megadott településnév a telepúlés mint felület nevével. Sokszor egy településtől több kilométernyi távolságban lévő POI a településen belüliként van leírva. Gyakori, hogy a Megye= paraméter hol hibás,. hol nincs is megadva. Mindezek az anomáliák nemcsak szembántók, de a GPS-ek kereső funkcióit is zavarják.
Nagy vonalakban - ennyi.[ előzmény: (38354) Erdőjáró, 2010.02.10 17:26:52] |