Itt, tuhun a szerkesztők java része törölt jelzésnek tekinti azokat, amelyek a terepen le vannak szürkítve vagy törlőkeresztezve.
Egyes szerkesztők ha kapnak értesítést valamely turistaút megszűnéséről, áthelyezéséről vagy csak annyit, hogy ez és ez a turistaút nem szerepel az MTSz adatbázisában. egyből leveszik azzal a jogosnak tekinthető meggondolással, hogy a térképolvasó természetjárókat a helyes útra tereljék, közben a terepen változatlan a helyzet, a letagadhatatlan jelzések előbb utóbb visszajönnek térképeinken. Mindenki azt csinál amit akar...
A ló másik oldala:
Olyan esetekben, amikor az MTSz nyilvántartása szerint is, Cartográfia és OSM térképei szerint is jelzett turistaút fut valahol, valójában a terepen nincs jelzés (van, hogy út sincs), többnyire nem rögzítjük ezeket, de mivel a forrás 'hivatalosnak' tekinthető, pár szerkesztő felviszi.
A terepi változások kismillió oka miatt, a szerkesztők eltérő hozzáállásai miatt konszenzus nem születhet, sose lesz rend.
Vitatkozni lehet, de nem jutunk semmire.
[ előzmény: (6599) Medves, 2018.11.13 19:52:54] |