Félig OFF
Valaki segíthetne egy problémán :
Adva van egy OziExplorer (legyen most PC-s változat), Bakony(eszaki resz) túristatérképpel és a hozzá tartozó map-al, plusz az innen letöltött Veszprém-megyei ládák wpt-s állományával.
Elindítom az Ozit, betöltöm a térképet (ozf_map), rátöltöm waypointként a wpt-s állományt és NEM JÓ HELYRE teszi ki a ládákat !
Van egy-két láda, ami jó helyen van, ez kb. a térkép közepe felé, de a legtöbb az 50-200 méteres eltérésekkel van odébb.
Ekkor volt az, hogy Ellenőrzés és újrakalibrálás WP-k alapján. Felvittem 5-6 pontot ami biztosan azonosítható, Pl. bakonybéli kálváriához útkereszteződés, ősküi templom,..stb.
Megtörtént a mentés, ládák (wpt) újra betölt, de még mindíg nem az igazi. Valahol mindíg van eltérés.
Az eddígi legpontosabb map-omat ma kipróbáltam a Veszprém-Zirc buszjáraton. PDA-OziCE. Gyulafirátót után (itt kezdődik a térkép) az úttól balra 200 méterre mentünk. (bennt a dzsindzsásba :))Nagyon lassan húzódott be a track az út fele. 7km után pont az úton voltunk, majd átmentünk jobbra. Mire Zircre értünk már ismét 200 méter volt az eltérés. Plusz 100m-rel megcsúsztunk északra.
Az a gyanús, hogy "nekem" ugyanilyen rossz a többi túristatérkép is (Bakony dél, Balaton) ha rátöltöm a ládákat.
Vagy én vagyok a béna valami miatt, vagy rossz az összes szkennelt túristatérkép (ami ugye mindenkinek megvan).
ON |