Kesselésre is egészen kellemesen lehet használni a Wayteq kategóriájú PNA-kat. Ha láttad (márpedig láttad :-) a track adatlapjaimat, akkor láthatod, hogy én is hasonló kategúriájú kütyükkel trekkelek Navitelt használva. Térképként az OMP-t használom, vagy a peter68 oldaláról letölthető verziót, de mindkettő TUHUN alapul. (Csak kisbetűkkel és félve írom, hogy néha a TopoGuideot is :-)
Ládázni igazán nem szoktam, de néhány közös megtalálásom már volt a kollégámmal, aki térkép nélküli Garminnal nyomul. Az az igazán "férfias" megoldás, én ezerszer könnyebb helyzetben szoktam lenni. Ő árkon-bokron át próbál közelíteni, másik kezében a kinyomtatott ládaleírás, nekem szerencsés esetben ládáig navigál a gép, a ládaláírást is rátölthetem.
Az akku sem igazi probléma, a parkolótól a ládáig bőven elég, ha mégis hosszabb ideig vagyok terepen, akkupakkról bármikor rátölthetek. (persze én könnyen beszélek, mert végszükségban ott a táskában a Magellan a 4000 mAh-ás akkumulátorával :-))
Szóval nem kell teljesen leírni a PNA-kat, aki szereti a kihívásokat, az ezekkel is jól elboldogulhat.
És egy korábbi hozzászólással ellentétben nem kell a ládák koordinátáit sem kézzel beírogatni, a Navitelbe (vagy Russába) pl .gpx-ben, .gbd-ben bármennyi láda pillanatok alatt feltölthető.
(Vagy bármilyen más útpontok, én pl. tegnap a megyém 244 gémeskútját töltöttem rá a kütyümre :-)[ előzmény: (55852) kimici, 2011.03.24 20:21:06] |