vi966ko, azt hiszem, kicsit kevered a dolgokat.
Nézzük másképp!
Adva van egy térképadatbázis, esetünkben SQL alapú.
Adva vannak programok, melyek ezt szerkesztik (a MapEdit) vagy ennek adataiból térképet készítenek (mkgmap, gpsmapper, mapnik, Navitel/Russa stb)
Nyilvánvaló, hogy a programok a feladatuk teljesítésére a térképadatbázis anyagának más és más vetületére, metszetére, halmazára (view-ra) van szükségük. Így nem kell csodálkozni azon, hogy - polish formátumnál maradva - a MapEditet és az mkgmap-et eltérő felépítésű, adattartamú MP file-okkal látjuk el.
Az eltérések alapja a végrehajtandó feladat. Elég összehasonlítani, egy vonalról milyen adatokat forgalmaz MapEdit hogy szerkeszthessük, milyen mást az mkgmap, hogy térképre vihesse.
Ezért is nem véletlen, ugyanaz adat elnevezései SQL-ben (column), a különféle MP file-okban (attribute) néha köszönő viszonyban sincsenek egymással.
Az SQL térképadatbázist csak MapEdit-tel lehet szerkeszteni (a POI-kat most tegyük félre). Ez az egyetlen felület, amely a hozzá kapcsolódó, szerveren futó több processz segítségével biztosítja a térképadatok integritását. Ezért van, hogy csak két embernek van jogosultsága közvetlenül benyúlni az SQL térképadatbázisba, ritkán, csak indokolt esetben élnek vele, mert legkisebb hibájuk végzetes lehet.
Nem kell szerkesztéssel (a MapEdittel) bajmolódnod. Magad akarod megszabni, milyen térképet szeretnél előállítani. A Garmin kütyük csak kötött struktúrájú gmapsupp.img file-okat fogadnak, ezeket csak mkgmap (és gpsmapper, ha tévedek, majd helyretesz valaki) állít elő. Megnézed, az elképzelt térképed elkészítéséhez az mkgmap-et hogy kell beállítani. Erre a külön megküldött anyag adattartama elégséges, de ha másmilyen input formában gondolkozol, specifikáld és megcsinálom neked.
Ha járatos vagy SQL-ben, kaphatsz letöltési jogot, mert az mkgmap nem csak MP file-okből kaphatja a térképgeneráláshoz szükséges input adatokat, hanem - a legújabb verziókban, tudtommal - közvetlen SQL olvasással is.
Ez lenne a legelegánsabb és leggyorsabb megoldás.
Jelenleg a Garmin kimeneteink kb másfél óra alatt készülnek el, sw/hw környezetünkben ez geológiai kor :-/[ előzmény: (7617) vi966ko, 2020.08.18 14:35:13] |