Fejlesztők együttműködésének biztosítása
Az a cél, hogy ne csak egy fejlesztő nyúlhasson a turistautak.hu működését biztosító fájlokhoz (elsősorban a PHP programokhoz, de érthetjük itt az összes fájlt, ami a home könyvtárban van). Ennek kézenfekvő eszköze egy verziókezelő rendszer bevezetése.
Lehetséges megoldások
A fentiek közül a Mercurial tűnik a legjobbnak. Íme egy átfogó összehasonlítás a rendszerekről, illetve egy angol nyelvű összefoglalás a különbségekről a Mercurial dokumentációjában.
Szükséges lépések
- telepíteni kell a kiválasztott verziókezelő rendszert a szerverre
- ki kell próbálni tesztkörülmények között
- le kell írni magyarul, érthetően a használatának lényegét, mert a teljes dokumentációja vastag
- gondoskodni kell a rendszer és az érzékeny adatok biztonságáról, ugyanis a forráskód ismerete, illetve a szerveren futtatható php fájlok módosításának lehetősége komoly kockázatot jelent
- jogosultságokat kell kiosztani a jelentkezőknek
- tesztüzem az éles rendszeren
Jelentkezők
Írd ide magadat, ha használnád a verziókövető rendszert. Elsősorban PHP programozáshoz kell értened, de mivel nem csak a .php fájlok szerkesztése végezhető ezen keresztül, hanem egyéb részek is, pl. az oldal külalakja is, ezért akkor is jöhetsz, ha a PHP idegen számodra. A jelentkezéshez írj pár szót arról, hogy mi a terved, miben tudnád előremozdítani az oldalt.
- Kolesár: PHP, HTML, JavaScript, MySQL, térinformatikus végzettség; fejlesztés irányítása, összefogása
- zacz: matematikus; meglévő PHP, HTML rendszerek kisebb javítása, bővítése (már régen programoztam, bele kell újra rázódni)
- Andreas: informatikus; Kisebb intranetes oldalakat fejlesztettem eddig HTML (+CSS), PHP, MySQL, JavaScript nyelveket felhasználva. C++ nyelvvel is próbálok ismerkedni mostanában (Mapedit :). Csapatban még nem dolgoztam, így verziókezelő rendszert sem használtam még. PHPEdit-tel összehozható ez a Mercurial?
- Gyurci1: PHP, HTML, CSS, JavaScript, MySQL; informatikus végzettség; Eddig nem használtam verziókezelő rendszereket.