Az elsődleges szabály merev követése okozza azt a káoszt ami jelenleg is sok helyen tapasztalható a turistautak.hu térképein!
Nálunk a wiki elég pontosan behatárolja a teendőket:
Ha a térképszerkesztőnek autentikus ismeretei vannak tervezett ill. megszűnt jelzett útszakaszokra vonatkozóan, akkor érdemes ezt megjelölnie. A tervezett jelzést akkor vigyük fel, ha kellően biztosak vagyunk abban, hogy az út meg is valósul a nem túl távoli jövőben. A megszűnt jelzést pedig többnyire akkor érdemes, ha az út nemrég szűnt meg, ill. ha a terepen még nyomokban vagy szürke áthúzással (azaz "törlő kereszttel"(MSZ)) megtallható.A tervezett és megszűnt jelzések feltüntetésére precíz szabályokat nehéz adni, a térkép használhatósága és a józan ész alapján dolgozzunk, semmiképp sem cél pl. minden valaha létezett vagy "nyomokban fellelhető" útjelzés felvitele!
Amennyiben elkészül végre az MTSZ hivatalos és nyilvános turistaút nyilvántartása a turistaút szakbizottság illetve a közreműködő szervezetek, cégek által, természetesen abból is sok hasznos információt nyerhetnénk ki, de jelenleg fordított a helyzet.
[ előzmény: (65003) olahtamas, 2013.10.26 16:08:38] |