A GoogleEarth műholdképek Magyarországon nagyfelbontásúra változása miatt valóban át kell dolgozni a Kml2Gpx korrekciós poligonjait.
(Addig is az adatlaponról letölthető mindig friss változatot azzal a fenntartással lehet használni, hogy a korábban durva műholdképek területén nem lesz jó a korrekció, mert ott már legalábbis közepes felbontású műholdkép van javított hibával (Az eddigi kb 30-40 m-es hiba helyett kb. 10-15 m hiba maradt))
Azokon a területeken, ahol eddig is részletes volt a műholdkép (pl. Budapest, Veszprém, stb-stb) úgy gondolom, hogy nagy változás nem történt, de ki tudja, mindenesetre ott is ellenőrizni fogom, ha lesz rá időm. Már elkezdtem, de rengeteg van...
Több helyen változtak az eddigi részletes területek határai, esetenként felszabdalták azokat kisebb szelvényekre (segítséget nyújt az újabb GE-ben alul megjelenő dátum, amely a kurzor alatti műholdkép készítésének az idejét mutatja).
Összességében tehát át kell dolgozni az összes korrekciós poligont.
Ha volna jelentkező az ország egyes területeire, azt megköszönném. (A „hogyan készítsünk korrekciós poigont?” leírás az adatlapomon levő readme.txt-ben megtalálható).
Röviden:
1.) körbe kell rajzolni egy (lehetőleg áttetsző) poligonnal az egyes részletes műholdképeket tartalmazó területeket. (Mindet egyenként)
2.) Hozzá kell rendelni a szükséges korrekció mértékét (méterben, vagy fokban)
(Ki lehet indulni az eddig meglevőkből, de úgy gondolom, hogy ez most eléggé jelentős változás volt ahhoz, hogy újra átnézzük).
Volna erre jelentkező? Ha igen, akkor kérem, hogy pontos földrajzi területet adjon meg itt a fórumon, aki vállalná. A kész kml file-t e-mailben megküldhetnétek nekem.
Én vállalom a Dunántúl teljes területét.
Segítséget kérnék a maradékhoz.
Előre is köszönöm a többiek nevében is (akik használják a Kml2Gpx korrekciós szolgáltatásait).[ előzmény: (21875) johann g (Lud), 2008.07.15 10:46:42] |