Az elmúlt napokban meglódult a fórum is, több emailt-is kaptam a terkep.turistautak.hu + telepítôk + IMG.zip témákban.
Összefoglalom, szerintem mi a helyzet és mi a megoldás. Ha valamiben tévednék és/vagy kivitelezhetôbb (ami nem feltétlenül a legjobb) lehetőséget láttok, szóljatok.
Az új adatbáziskezelôre való áttérés nem érintette a turistautak.hu térképadabázisának megszokott kezelését - a polish formátumú (MP) file-ok rendben letölthetôk maradtak, a térképszerkesztések is simán felmentek; se a POI-k, se a trackek kezelésével sem volt probléma; a telepítôk és az IMG.zip-ek gyártásai hajnalonta rendben lefutottak.
Vagy két hete egyre több felhasználó kezdett panaszkodni, hogy a terkep.turistautak.hu-n Bükk tájegységet lefedô térképszelvény üres, pár nap múlva a mecseki, majd a zempléni terület is 'belilult'. Mivel nem tartom se magamat, se turistautak.hu-t kompetensnek e probléma megoldására, a reklamálókat a terkep.turistautak.hu felelôséhez, Kolesár Andráshoz küldtem.
Ez thread alapján a terkep.turistautak.hu újra használható, de a hiba megjelenése elôtt mentett térképadatállománnyal, mert frissítése leállt. Hogy miért, nem publikálták.
Ezzel párhuzamosan, bár késôbb kezdtek befutni a Garmin telepítôkre vonatkozó hibajelzések. Ezek már ránk, turistautak.hu-ra tartoznak. Megkaptam az egyik hajnali futtatás logjait. Kiderült, mkgmap nem tudja feldolgozni a bükki, mecseki és zempléni tájegységek polish formátumú (MP) file-jait, mert mindegyik tartalmaz egy-egy túl nagy polygon objektumot. A hibaüzenetek a következôk:
SEVERE (MapSplitter): 99-bukk.mp: Area too small to split at http://www.openstreetmap.org/?mlat=47.97212&mlon=20.48360&zoom=17 (reduce the density of points, length of lines, etc.)
SEVERE (MapSplitter): 99-mecsek.mp: Area too small to split at http://www.openstreetmap.org/?mlat=46.20983&mlon=18.15740&zoom=17 (reduce the density of points, length of lines, etc.)
SEVERE (MapSplitter): 99-zemplen.mp: Area too small to split at http://www.openstreetmap.org/?mlat=48.37782&mlon=21.41774&zoom=17 (reduce the density of points, length of lines, etc.)
(Mellesleg a gödöllôi tájegységben is van egy hiba, bár más jellegû:
SEVERE (RoadNetwork): 99-godolloi.mp: Road (., http://www.openstreetmap.org/browse/way/806033) contains zero length arc at http://www.openstreetmap.org/?mlat=47.43618&mlon=19.09523&zoom=17 )
A terkep.turistautak.hu frissítése is biztos emiatt állt le. (Nem lehet véletlen, hogy éppen a bükki, zempléni ill mecseki tájegységeket tartalmazó csempék hiányoztak.)
Hogy feleslegesen ne terheljük a telepítôk eredménytelen generálásaival a szervert, leállítottuk a hajnali futattásokat és - átmenetileg - levettük a garmin telepítôk linkjeit.
Most így állunk.
Mivel a terkep.turistautak.hu mint kimenet és turistautak.hu Garmin telepítôi egyszerre romlottak el és ugyanott, bükki, mecseki és zempléni tájegységeknél, nyilvánvaló, hogy elég az itteni adatbázisban javítanunk. Ha sikerül több részre bontani ez tájegységeket uraló erdôpolygon objektumokat, mind a két rendszer frissítései simán újraindíthatók.
Amíg rendbe nem hozzuk a Garmin kimeneteket, javaslom, kövessük a terkep.turistautak.hu példáját:
A rendszergazdák keressék elô a mentésbôl az utolsó jó telepítô és IMG.zip sorozatot és tegyük a turistáknak letölthetôkké. Egy régi változat jobb, mint a semmi.
A javítás előtt azonban fel kell éleszteni a wiki-t, mivel az tartalmazza a MapEdit speciális polygonmûveleteinek leírásait, amire most szükségünk lesz. Ennek utánanézek.
Ha itt valaki úgy érzi, tudna segíteni és úgy gondolja, hogy elég az mkgmap futtatási paraméterein állítani, ehhez jol ismeri is a turistautak.hu térképadatbázisára igazított, külön fejlesztett mkgmap sajátosságait - jelentkezzen az MGKE Elnökségénél, mivel a rendszergazdákkal nincs közvetlen kapcsolat (nekem sincs).
|